Warsztaty 2021!

Warsztaty 2021!

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach dla dorosłych, które są organizowane przez Fundację PozyTYwka, a finansowane z budżetu miasta Wrocław. W tegorocznej edycji stawiamy na edukację i profilaktykę zaburzeń psychicznych, naukę relaksu w pierwszych tego typu warsztatach organizowanych przez Fundację – Mindfulness oraz edukację na temat uzależnień. Jak wiadomo nadal obowiązują obostrzenia z tytułu pandemii COVID-19. Z tego względu zajęcia planowane są w grupach maksymalnie 10-osobowych z zachowaniem wszelkich zasad sanitarno-epidemiologicznych. W razie zmian dotyczących obostrzeń zajęcia odbędą się online. Dokładne informacje będą podawane przed warsztatami.

Zapraszamy do zapoznania się z poniższą ofertą.

 

 

1. Jak dbać o swoją głowę? – termin 4 września 2021, sobota godz. 9:30 – 14:30

Pojęcie mindfulness zostało zapoczątkowane przez wprowadzenie Programu Obniżania Stresu Opartego na uważności, który pierwotnie był wykorzystywany przy obniżaniu poziomu chronicznego bólu pacjentów, a obecnie jest szeroko stosowany w redukowaniu psychologicznych problemów, jakie wiążą się z występowaniem przewlekłych chorób (np. efektywnie obniża poziom lęku) oraz w leczeniu zaburzeń emocjonalnych i zaburzeń zachowania. Program ten pomaga też w łagodzeniu doświadczanego stresu i utrzymywaniu dobrego samopoczucia. Bardzo praktyczny warsztat uczący podstawowych technik regulacji emocjonalnej, które przydadzą się w codziennych zmaganiach z trudną rzeczywistością ostatnich miesięcy.

Prowadzący: Magdalena Kot

 

2. Czy każdy smutek to depresja? – termin 18 września 2021, sobota godz. 09:30 – 14:30

Ten warsztat poświęcony będzie głównie edukacji w zakresie emocji. Boimy się trudnych, niepokojących emocji, często mylimy chwilowe zmiany nastroju z poważnymi zaburzeniami psychicznymi. Jak odróżnić jedne od drugich, jak sobie z nimi radzić i jak dbać o swój dobry nastrój? Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć podczas warsztatu, który będzie obfitował nie tylko w wiedzę, ale przede wszystkim możliwość doświadczenia tego, jak emocje kształtują nasze postrzeganie rzeczywistości oraz kiedy i jak możemy wpływać na ten proces.

Prowadzący: Kazimierz Ździebło

Wszystkie warsztaty są DARMOWE! Zapraszamy do zapisów.