Zrozumieć dziecko – warsztaty nie tylko dla rodziców

Zrozumieć dziecko – warsztaty nie tylko dla rodziców

Miło nam ogłosić, że w kolejnym roku we współpracy z Fundacją PozyTYwka nasi specjaliści przygotowali obszerny cykl warsztatów dla rodziców i nie tylko! Wszystkie warsztaty są bezpłatne. UWAGA! nowe, zmienione terminy warsztatów!

I. „ Bądź silny sobą” 18 lipca 2020 r. od 9:30 do 14:30

Jak budować poczucie własnej wartości? Warsztat dla osób, które chciały by dowiedzieć się, jak czerpać satysfakcję z tego kim się jest. Badania wskazują, że adekwatna i stabilna samoocena to jeden z najważniejszych czynników gwarantujący zdrowie oraz poczucie zadowolenia z życia. Od czego zależy nasze poczucie wartości, jak je budować w sobie i jak je wzmacniać u naszych bliskich – tego nauczymy się podczas zajęć.

Prowadzący: Magdalena Żeleźna i Artur Kukulski

  

II. „Granice wytrzymałości – jak przeżyć bunt nastolatka?” 21 listopada od 9:30 do 14:30

Krysy to nieuniknione zjawiska w trakcie rozwoju człowieka, jednak kryzys wieku dorastania jest szczególnie trudny nie tylko dla opiekunów, ale również dla samych nastolatków. Na warsztacie skupimy się przede wszystkim na zjawisku buntu adolescentów, jego przyczynach, objawach oraz ewentualnych skutkach. Odpowiemy na pytanie czy ten etap jest niezbędny w rozwoju młodego człowieka i czy są takie zjawiska, które powinny budzić niepokój. Poruszymy trudny temat zmieniających się granic, do jakiego momentu powinniśmy zwiększać samodzielność młodego człowieka i czy są jakieś granice, których przekraczać nie wolno.

Prowadzący: Kazimierz Żdziebło

 

 III. Władcy much – Twoje dziecko w grupie rówieśników 26 września od 9:30 do 14:30

Warsztat adresowany do rodziców dzieci w wieku szkolnym. Podczas zajęć prześledzimy rozwój społeczny dzieci i pojawiające się w tym czasie zagrożenia, trudności i wyzwania, które czekają na dziecko próbujące się odnaleźć w różnych grupach i rolach. Rodzice dowiedzą się, jakie symptomy powinny ich zaniepokoić – na przykład, które świadczą o tym, że ich dziecko „wpadło w złe towarzystwo”, a które o tym doświadcza przemocy rówieśniczej. Wszyscy nauczą się jak wspierać rozwój społeczny dziecka, dostosowując się do jego wieku i potrzeb, jak pomóc mu w trudnościach, a kiedy pozwolić mu radzić sobie samodzielnie.

Warsztat poprowadzi: Magdalena Kot

 

IV. „Jak chronić dziecko?” 3 października od 9:30 do 14:30

Warsztat skierowany przede wszystkim do rodziców, którzy chcieliby przyjrzeć się mechanizmom i objawom tworzenia się uzależnień. Specjaliści powiedzą nie tylko o aktualnych zagrożeniach ze strony ciągle nowych substancji, ale również o zachowaniach ryzykownych, na to co zwrócić uwagę i jak budować więź z dzieckiem, by je chronić przed uzależnieniem.

 

Prowadzący: Magda Żeleźna i Artur Kukulski

 

V. Rozwój emocjonalny dziecka – jak zapanować nad stresem i złym zachowaniem? 17 października od 9:30 do 14:30

 Dzieci często odczuwają stres, z którym nie potrafią sobie poradzić. Zdarza się, że nadmiar bodźców, nowe sytuacje, presja czasu, rówieśnicze niepowodzenia i porażki prowadzą do silnego napięcia emocjonalnego i w efekcie dzieci tracą nad sobą kontrolę – marudzą, krzyczą, biją, wpadają w histerie, nie mogą zasnąć. Podczas warsztatu zaprezentowane zostaną metody rozwijające samokontrolę i samoregulację oraz ćwiczenia i zabawy, które  pokażą dzieciom jak działać, kiedy emocje biorą górę. Warsztat dedykowany rodzicom, opiekunom i nauczycielom dzieci z młodszych klas szkolnych.

Prowadzący: Katarzyna Kloc

VI. „Siła nawyku – jak zmienić uporczywe zachowania” 14 listopada od 9:30 do 14:30

 Zautomatyzowane zachowania bardzo często ułatwiają nam życie np. umożliwiają prowadzenie samochodu. Jednak o ich sile przekonujemy się, gdy dotyczą zachowań niepożądanych, czy wręcz szkodliwych. Każdy z nas próbował niejednokrotnie pozbyć się niektórych męczących przyzwyczajeń, nie mówiąc o tych związanych wprost z uzależnieniami. Na warsztacie przedstawimy mechanizm w jaki tworzą się nawyki, jaki mają wpływ na nasze funkcjonowanie oraz spróbujemy pokazać w jaki sposób możemy na nie wpływać oraz jak oduczyć się destrukcyjnych zachowań.

 

Prowadzący: Magdalena Kot

 

Cykl warsztatów podnoszącym kompetencje wychowawcze „Damy radę!”. Przeprowadzimy dwa cykle warsztatów. Cykl będzie obejmował 4 trzygodzinne spotkania w okresie wrzesień – grudzień.  Warsztaty mają na celu nabycie praktycznych umiejętności, które wspierają rozwój dzieci, pomagają w budowaniu pozytywnej samooceny oraz dają narzędzia jak pomóc dziecku w pokonywaniu trudności emocjonalnych i behawioralnych. Cykl zawiera następujące składowe:

  • Magiczna trójka, czyli – jak doceniać dzieci, aby zachęcać je do dalszej zmiany?
  • Dłoń narzekania vs. dłoń życzeń czyli, jak wpływać na pozytywną zmianę zachowania?
  • Jak wzmacniać współpracę dzieci i rodziców?
  • Program Dam Radę w praktyce rodzicielskiej i wychowawczej, czyli Jak pomagać dzieciom rozwiązywać problemy? oraz
  • Kroki do odpowiedzialności, czyli jak reagować na niepożądane zachowania dziecka?

Warsztaty prowadzić będzie wykwalifikowany specjalista pracujący na co dzień metodą „Dam Radę” – Małgorzata Hejna.

Szczegółowe terminy podamy na wiosnę.

 

Wszystkie warsztaty są bezpłatne i odbywają się zgodnie z przedstawionym harmonogramem.

Obowiązują zapisy – zapraszamy do kontaktu 71 361 04 77

Już wkrótce pierwsze opinie o warsztatach!


Zapisz się: