Zrozumieć dziecko – warsztaty nie tylko dla rodziców

Zrozumieć dziecko – warsztaty nie tylko dla rodziców

Miło nam ogłosić, że w kolejnym roku we współpracy z Fundacją PozyTYwka nasi specjaliści przygotowali obszerny cykl warsztatów dla rodziców i nie tylko! Wszystkie warsztaty są bezpłatne.

 

I. „Wczesna interwencja w zakresie rozwoju dziecka” 09.03.2019 r. 9:30 – 14:30

Jak wspierać rozwój poznawczy, ruchowy i emocjonalny oraz społeczny dzieci. Zapraszamy przede wszystkim rodziców, opiekunów i pedagogów zajmujących się dziećmi młodszymi, do 7 roku życia. Pokażemy konkretne ćwiczenia i zabawy, które stymulują poszczególne sfery rozwoju, umożliwiając harmonijne dorastanie.

Prowadząca: Katarzyna Kloc

 

II.  „Bądź silny sobą!” 30.03.2019 r. 9:30 – 14:30

Jak budować poczucie własnej wartości?. Warsztat dla osób, które chciały by dowiedzieć się, jak czerpać satysfakcję z tego kim się jest. Badania wskazują, że adekwatna i stabilna samoocena to jeden z najważniejszych czynników gwarantujący zdrowie i poczucie zadowolenia z życia. Od czego zależy nasze poczucie wartości, jak je budować w sobie i jak je wzmacniać u naszych bliskich – tego będzie można się nauczyć podczas tego spotkania.

Prowadzący: Magdalena Żeleźna i Artur Kukulski

 

III.  „Nastolatek – czas pozytywnego? przełomu.” 06.04.2019 r. 14:30 – 19:30

Okres dorastania, to szczególnie trudny i niewątpliwie kryzysowy moment w życiu człowieka. Mimo, coraz większej wiedzy na temat zmian i związanych z nimi problemów, to nadal ten okres budzi strach w opiekunach, który często prowadzi albo do wyolbrzymiania naturalnych trudności, albo lekceważenia często subtelnych sygnałów, że młody człowiek nie radzi sobie pod względem emocjonalnym i społecznym. W trakcie warsztatów obalimy wiele stereotypów narosłych wokół okresu dojrzewania, pokażemy szanse i zagrożenia oraz wyposażymy opiekunów w wiedzę, zmniejszymy lęk towarzyszący im na tym etapie rozwoju ich dziecka

Prowadzący: Kazimierz Ździebło

 

IV.  „Damy Radę?!”  13.04.2019 r. 9:30 – 14:30

Zapraszamy rodziców i opiekunów  zaniepokojonych różnymi trudnymi zachowaniami swoich podopiecznych. Warsztat przybliży metodę fińskiego psychiatry „Kid’s Skills” opierającą się na przeformułowaniu problemu w cel do zdobycia. Będzie to unikatowa możliwość poznania w jaki sposób z negatywnych przeżyć i doświadczeń zrobić pozytywny „challange”. Może będzie to doskonała alternatywa dla zwyczajowego stosowania kar?

Prowadzący: Małgorzata Hejna

 

V.  „Ja w grupie” 21.09.2019 r. 9:30 – 14:30

To warsztat zarówno o procesach z jakimi mamy do czynienia będąc członkami różnych grup społecznych, jak i specyficznym naciskom i efektom jakie grupa może wywoływać. Będziemy się starali pokazać jak duży wpływ ma grupa na jednostkę zarówno w obszarze kształtowania się prawidłowych postaw jak i czynników ryzyka, które mogą sprzyjać rozwijaniu się zachowań ryzykownych czy uzależnień. Przyjrzymy się własnemu funkcjonowaniu w grupie i postaramy się wzmacniać kompetencje własne oraz naszych podopiecznych. Warsztat dla wszystkich.

Prowadzący: Kazimierz Ździebło

 

VI. ”Kiedy zaczyna się uzależnienie?” 25.05.2019 r. 9:30 – 14:30

Wbrew pozorom, to coraz częściej zadawane pytanie – przecież można się uzależnić niemal od wszystkiego, gdzie jest granica między eksperymentowaniem a uzależnieniem, kiedy zachowanie ryzykowne przechodzi w chorobę? W ramach tego warsztatu będziemy starali się obalić mity na temat „bezpiecznego używania” substancji psychoaktywnych, a także rozprawimy się z wszechobecnym wśród ludzi mitem samokontroli. Dostarczymy rzetelnej wiedzy o czynnikach biologicznych, osobowościowych czy społecznych, które są swoistymi katalizatorami uzależnień.

Prowadzący: Magdalena Żeleźna i Artur Kukulski

 

VII. „Siła woli, czyli samoregulacja jako ważny czynnik chroniący” 28.09.2019 r. 9:30 – 14:30

Wokół coraz częściej słyszymy o ważnej roli jaką odgrywa samoregulacja w kształtowaniu prawidłowych postaw i kompetencji osobistych. To jeden z najważniejszych czynników chroniących, wpływających na nasze samopoczucie fizyczne i psychiczne, a jak twierdzą niektórzy – doskonały predykator sukcesu życiowego. Na warsztacie omówimy czym jest samoregulacja oraz czy i jak można ją ćwiczyć.

Prowadzący: Kazimierz Ździebło

 

VIII. „Trudne rozmowy na każdy temat” 12.10.2019 r. 9:30 – 14:30

W tej edycji warsztatów chcemy zająć się kolejnymi trudnym obszarami relacji, które często są przyczyną trudności nie tylko dzieci, ale całych rodzin. Jak przygotować dziecko na rozwód, jak układać relacje w rodzinie “patchworkowej”, czy też jak rozmawiać o chorobach, czy śmierci osób bliskich. Będzie to dalszy ciąg wspierania kompetencji komunikacyjnych i emocjonalnych, które są najlepszą profilaktyką zdrowych i satysfakcjonujących relacji.

Prowadząca: Katarzyna Kloc

 

IX. „Problemy nastolatków” 23.11.2019 r. 9:30 – 14:30

W tej edycji skupimy się na kilku najtrudniejszych problemach młodych ludzi jak depresja, samookaleczanie się i samobójstwa. Przybliżymy ich przyczyny i objawy oraz zastanowimy się nad możliwymi sposobami przeciwdziałania. Nie będziemy się bali trudnych pytań, a tym bardziej trudnych odpowiedzi. Zastanowimy się jak budować relacje w tym niełatwym nastoletnim okresie, by sprzyjały otwartości, wspieraniu i bliskości między rodzicami a młodym człowiekiem.

Prowadzący: Kazimierz Ździebło

 

X. „Sposób na urwisa”  – 26.10.2019 r. 9:30 – 14:30

To temat, o który najczęściej przewija się w zapytaniach rodziców, czyli jak radzić sobie z zachowaniami opozycyjno – buntowniczymi. Przybliżymy zarówno normy rozwojowe, gdyż bunt i kryzysy są wpisane w rozwój człowieka, jak i wskażemy na niepokojące objawy i zachowania, które mogą ten rozwój zaburzyć. Ponadto postaramy się przedstawić program poznawczo – behawioralny do pracy nad niepożądanymi zachowaniami.

Prowadząca: Agnieszka Kalita

Wszystkie warsztaty są bezpłatne i odbywają się zgodnie z przedstawionym harmonogramem.

Obowiązują zapisy – zapraszamy do kontaktu 71 361 04 77

Już wkrótce pierwsze opinie o warsztatach!


Zapisz się: