Poradnia Diagnostyki i Terapii FASD

Poradnia Diagnostyki i Terapii FASD

FAS to alkoholowy zespół płodowy, natomiast FASD – określa zespół zaburzeń, które są skutkiem spożywania alkoholu w czasie ciąży. Występujące objawy FAS niekiedy są ciężkie do zidentyfikowania, ze względu na ich złożoność oraz w przypadkach dzieci adoptowanych, brak konkretnych informacji na temat przebiegu ciąży.  Niemniej jednak dzieci z FAS często mają pewne specyficzne objawy, które sprawny terapeuta jest w stanie zidentyfikować na wczesnym etapie, by postawić diagnozę i rozpocząć terapię FAS.

Bardzo miło jest nam poinformować, że stworzyliśmy Poradnię, gdzie skupiliśmy specjalistów umożliwiających profesjonalną diagnostykę, a następnie terapię osób z zespołem FASD. Zapraszamy na nasze strony, w celu zapoznania się z ofertą i procesem diagnostyki.

Diagnoza FAS składa się z co najmniej 3 wizyt. Pierwsza wizyta u wyspecjalizowanego w tym kierunku psychologa dziecięcego jest wizytą konsultacyjną, przeprowadzana jest tylko z opiekunami dziecka w celu zebrania niezbędnych informacji do dalszej diagnostyki. Każda kolejna oparta jest o bezpośrednie spotkania dzieci z FAS z diagnostą.

Podczas drugiego spotkania z dzieckiem, u którego podejrzewa się zespół FAS, przeprowadzane jest badanie neuropsychologiczne dziecka. Wizyta trzecia podsumowuje diagnozę i przedstawia dalszą, możliwą ścieżkę terapii FAS.

Koszt jednej wizyty to: 180 PLN

Pełna opinia psychologiczna wraz z zaleceniami terapeutycznymi to koszt 200 PLN.

Więcej informacji na stronie: diagnostykafas.pl

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.


Zapisz się: