Accessibility tools panel
X

Psycholog

Psycholog we Wrocławiu pomoże Ci odzyskać równowagę emocjonalną i poczucie wpływu na własne życie. Jeśli już od jakiegoś czasu wyraźnie czujesz, że potrzebujesz wsparcia ze strony psychologa lub psychiatry – nie zwlekaj z decyzją o wizycie. U wielu ludzi przeczucie to bywa niepotrzebnie tłumione w obawie przed kompromitacją. Istnieją jednak sygnały wysyłane przez organizm, które sugerują, że wizyta u psychologa nie jest już jedynie pożądana, ale po prostu konieczna. Dobry psycholog sprawi, że będziesz w stanie zmobilizować się w sytuacji kryzysu i stresu psychologicznego. Nie odkładaj swojego zdrowia psychicznego na później i umów się na wizytę w SUPER-ego.

Psycholog – z jakimi problemami się do niego zwrócić?

Psycholog lub psychoterapeuta skutecznie wesprze Cię podczas zwalczania m.in. stanów lękowych czy zaburzeń depresyjnych. Do wrocławskiego psychologa warto udać się, gdy zauważasz u siebie:

 • poczucie wyobcowania,
 • obojętność i brak zainteresowania otaczającym Cię światem,
 • problemy ze snem,
 • uczucie niepokoju, którego źródła nie jesteś w stanie ustalić,
 • duża zmienność nastrojów,
 • brak zainteresowania obowiązkami, które do tej pory wypełniałeś z przyjemnością, a także przeświadczenie o tym, że osoby niegdyś bliskie odwróciły się od Ciebie, czy też przygniatające Cię poczucie bezsilności i nieszczęścia.

Kiedy warto udać się do psychologa?

Psycholog nauczy Cię radzić sobie w przypadku zaburzeń osobowości czy nastroju. Wizyta u psychologa często przynosi pewną ulgę i przyczynia się do poprawy samopoczucia.

Umów się na konsultację ze specjalistą jeśli:

 • zależy Ci na własnym rozwoju;
 • chcesz lepiej dogadywać się z partnerem lub dziećmi;
 • czujesz, że choć ogólnie jesteś zadowolony z życia, czegoś Ci brakuje, ale nie umiesz określić czego;
 • dostrzegasz w swoim zachowaniu lub emocjach stany, których nie rozumiesz (innymi słowy mówiąc, reagujesz tak, że Cię to dziwi);
 • wiesz, że masz określone trudności, które utrudniają Ci życie i chcesz sobie z nimi poradzić.

W przypadku prac rozwojowych, poza indywidualną psychoterapią, można korzystać też z grupowych tematycznych zajęć rozwojowych – np. warsztatów rozwojowych.

Wrocław – Psycholog. Jak wygląda pierwsza wizyta?

Pierwsza wizyta u psychologa to jedynie konsultacja – nie rozwiąże wszystkich problemów, ale może pomóc wyjaśnić, jakie są możliwe przyczyny Twojego samopoczucia i co najważniejsze zaproponuje, jeśli jest to konieczne, możliwe rozwiązania od leczenia farmakologicznego u lekarza psychiatry przez dodatkową diagnostykę po odpowiednio dobraną formę psychoterapii.

Ważne, aby pamiętać, że każdy nawet najlepszy psycholog w całym Wrocławiu nie jest jasnowidzem, który ma gotowe i łatwe rozwiązania. Psychoterapia to raczej proces wspólnego dochodzenia do prawdy, do przyczyn sytuacji, po to, aby móc zacząć działać inaczej, nie popełniając tych samych błędów, nie podążając starymi schematami. Dobry psycholog sprawi, że psychoterapia stworzy nową jakość w Twoim życiu. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że efekt psychoterapii zależy przede wszystkim od tego, czy ktoś jest gotowy na współpracę z terapeutą i na pracę nad sobą. Na pewno nie będzie łatwo, ale warto spróbować.

Psycholog – Wrocław. W czym Ci pomoże?

Udając się do psychologa SUPER-ego możesz mieć pewność, że nasz specjalista:

 • wysłucha Cię
 • zrozumie Twoje trudności, obawy, lęki,
 • nazwie Twój problem i zaproponuje metody jego rozwiązania,
 • będzie wspierać Twoje dążenie do zmiany.

Jeśli zależy Ci na czasie i chcesz uniknąć kolejek do psychologa we Wrocławiu, umów się prywatnie na wizytę w SUPER-ego.

Psycholog, Wrocław – Prywatnie. O czym pamiętać na wizycie?

Udając się do psychologa:

 • nie bój się – psycholog jest po to, aby Ci pomóc, a nie zaszkodzić;
 • wstyd przy mówieniu o swoich problemach i przyznaniu się do nich jest dla wielu ludzi normalny – i tak wykonałeś już sporą pracę, decydując się na poszukanie pomocy;
 • psycholog nie opowie nikomu o Twoich problemach – możesz czuć się bezpieczny;
 • psycholog nie będzie wyśmiewał ani Ciebie, ani Twoich problemów;
 • dopóki nie zdecydujesz, że sam chcesz sobie pomóc, Twoje problemy nie znikną.

Jeśli zaangażujesz się i będziesz współpracować, to masz szansę poznać i zrozumieć źródło swoich trudności, zmienić siebie, odzyskać równowagę i być szczęśliwym. Pierwsza konsultacja u psychologa we Wrocławiu (prywatnie) to tylko godzina, która może być początkiem wielkiej zmiany w Twoim życiu. Wsparcie psychologa jest bezcenne w procesie zrozumienia siebie, funkcjonowania wśród bliskich czy nawiązywania nowych relacji, ale także rozwiązywania konfliktów. Stała współpraca ze specjalistą pozwoli Ci także świadomie kierować swoim życiem i lepiej rozumieć samego siebie.

To tylko niektóre korzyści, które może Ci zaproponować psycholog. Wrocław jest siedzibą naszego Centrum Psychiatrii i Psychoterapii. Spotkajmy się przy Gajowickiej 164/1.

Poznaj zakres naszych usług, naszych specjalistów i umów się na spotkanie pod numerem 71 361 04 77.


Proszę obrócić urządzenie