Accessibility tools panel
X

Dietetyk kliniczny Wrocław

Codzienna dbałość o dostarczanie sobie odpowiednich składników odżywczych w diecie odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu dobrego zdrowia i samopoczucia. Dlatego z dumą prezentujemy ofertę dietetyka klinicznego. Jeżeli czujesz, że potrzebujesz wsparcia w kwestiach żywieniowych, borykasz się z chorobami dietozależnymi – nie zwlekaj i zgłoś się po pomoc do SUPER-ego.

Dietetyk kliniczny we Wrocławiu – kiedy warto się do niego udać?

Z jakimi problemami warto udać się do dietetyka klinicznego we Wrocławiu? Umów się na wizytę, jeśli:

  • chcesz zdrowej i trwałej redukcji masy ciała;
  • masz problemy z komponowaniem zbilansowanej, pełnowartościowej diety;
  • potrzebujesz wsparcia przy zmianie nawyków żywieniowych;
  • masz różne problemy zdrowotne związane z żywieniem w chorobach, czy z dolegliwościami związanymi z daną chorobą, np. z cukrzycą, celiakią, nietolerancjami pokarmowymi, chorobami tarczycy, zespołem jelita drażliwego (IBS), nadciśnieniem, zaparciami i/lub biegunkami.

Zaufaj doświadczeniu i wiedzy naszego dietetyka klinicznego we Wrocławiu i rozpocznij drogę do lepszego zdrowia już dziś! Umów się na wizytę i daj sobie szansę na dobre samopoczucie każdego dnia.

Pierwsza wizyta u dietetyka klinicznego

Jak wygląda pierwsza wizyta u dietetyka klinicznego we Wrocławiu? Podczas pierwszego spotkania dietetyk kliniczny przeprowadzi z Tobą szczegółową rozmowę m.in. na temat dotychczasowych nawyków żywieniowych oraz ogólnego stanu Twojego zdrowia. Takie pierwsze spotkanie z dietetykiem klinicznym to zawsze doskonała okazja, aby ustalić wspólny cel i plan działania. Po zakończeniu wizyty otrzymasz indywidualne zalecenia żywieniowe. Dieta układana jest na podstawie wszystkich zebranych informacji. Jeśli zdecydujesz się na tę usługę, otrzymasz ją mailem lub dieta będzie możliwa do odebrania w recepcji w ciągu 7 dni roboczych.

Dietetyk kliniczny – co zabrać na wizytę?

Na pierwszą wizytę do dietetyka klinicznego we Wrocławiu warto zabrać ze sobą:

  • aktualne wyniki badań – morfologia krwi, lipidogram, glukoza i insulina na czczo, próby wątrobowe, kwas moczowy, hormony tarczycy (TSH);
  • listę przyjmowanych leków oraz suplementów diety;
  • dzienniczek żywieniowy – spis trzech dni Twojego żywienia (najlepiej dwa dni w tygodniu i jeden weekendowy). Przygotowując dzienniczek żywieniowy na spotkanie z dietetykiem klinicznym, należy pamiętać, aby zapisać możliwie każdy spożyty produkt, wielkość porcji, godzinę posiłku oraz wszystkie wypite płyny. Warto też obserwować swoje samopoczucie i zapisać spostrzeżenia.

Dietetyka kliniczna ma na celu poprawę stanu zdrowia pacjenta poprzez zindywidualizowany plan żywieniowy, który uwzględnia Twoje potrzeby i preferencje żywieniowe, stan zdrowia i cele terapeutyczne. Przygotowując się na pierwszą wizytę u dietetyka klinicznego we Wrocławiu, nie zapomnij więc przygotować dokumentów oraz istotnych informacji z powyższej listy. Dzięki nim dietetyk kliniczny będzie mógł dostosować plan żywieniowy do Twoich potrzeb oraz zidentyfikować obszary, w których możesz potrzebować pomocy lub zmian. 

Dietetyka kliniczna Wrocław – umów się na spotkanie

Dietetyka kliniczna opiera się na nauce o żywieniu oraz wiedzy medycznej, co pozwala na otoczenie naszych pacjentów opieką, która może wspomagać leczenie, a także zapobiegać powikłaniom chorób. Dietetyka kliniczna we Wrocławiu wykorzystuje aktualnie różne techniki, tj. ocena składu ciała, analiza składu posiłków, monitorowanie parametrów biochemicznych oraz wsparcie psychologiczne, czy edukacyjne dla pacjentów. Niezależnie od tego, czy Twoim celem jest redukcja masy ciała, poprawa sposobu, w który się odżywiasz, kontrola poziomu cukru we krwi czy też inne cele zdrowotne, nasz dietetyk kliniczny pomoże Ci opracować plan działania i przekaże Ci niezbędną wiedzę i wsparcie. Dietetyka kliniczna we Wrocławiu umożliwia monitorowanie postępów w osiąganiu celów zdrowotnych oraz dostosowywanie planu żywieniowego w miarę potrzeb, co przyczynia się do uzyskania lepszych rezultatów. Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 71 361 04 77.


Proszę obrócić urządzenie