Accessibility tools panel
X

Neuropsycholog Wrocław

Neuropsycholog Wrocław

Badanie neuropsychologiczne to niezwykle istotne narzędzie dla diagnozy i leczenia schorzeń mózgu, ale także dla poprawy jakości życia pacjentów poprzez zrozumienie ich potrzeb oraz dobranie dla nich odpowiednich strategii terapeutycznych. Skorzystaj z usług neuropsychologa we Wrocławiu – nasza praktyka oferuje kompleksowe badania oraz spersonalizowane podejście, które pomoże Ci zrozumieć stan Twojego mózgu i poprawić jakość życia. Zaufaj profesjonalizmowi i doświadczeniu zespołu neuropsychologów w SUPER-ego. Skontaktuj się z nami już dzisiaj.

Badanie neuropsychologiczne we Wrocławiu – do kogo jest skierowane?

Badanie neuropsychologiczne we Wrocławiu skierowane jest m.in. do osób z uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego o różnej etiologii, takiej jak urazy czaszkowo-mózgowe, udary mózgu, stwardnienie rozsiane, stan po operacji neurochirurgicznej – w celu oceny funkcjonowania po przebytym urazie oraz określenia czy i jakie procesy psychiczne i w jakim stopniu zostały osłabione. Diagnozę neuropsychologiczną przeprowadza się także na potrzeby planowania terapii.

Neuropsycholog we Wrocławiu przyjmuje również osoby, które dostrzegają u siebie obniżoną sprawność poznawczą, u których można podejrzewać dysfunkcję ośrodkowego układu nerwowego, jak w przypadku choroby otępiennej. Wówczas badanie pozwala na zdiagnozowanie wczesnych objawów otępienia i odróżnienie ich od osłabienia funkcjonowania spowodowanego przez inne czynniki, takie jak fizjologiczny proces starzenia się czy zaburzenia depresyjne. Badanie neuropsychologiczne jest też pomocne w różnicowaniu typów chorób neurodegeneracyjnych, wykonuje się je także w przypadku zaburzeń psychiatrycznych, ponieważ tym chorobom często towarzyszą zaburzenia procesów poznawczych.

Badanie i diagnoza neuropsychologiczna – na czym polega?

Badanie neuropsychologiczne polega na ocenie funkcjonowania człowieka i odniesieniu go do relacji pomiędzy działaniem i stanem mózgu a procesami psychicznymi. Podczas badania neuropsychologicznego ocenie podlega funkcjonowanie poznawcze, emocjonalne, sfera zachowań społecznych oraz motywacji człowieka. Ocena przebiegu procesów poznawczych to nie tylko szczegółowa analiza sprawności różnych aspektów pamięci, ale także diagnoza neuropsychologiczna, która obejmuje:

  • funkcje językowe,
  • funkcje wykonawcze,
  • funkcje wzrokowo-przestrzenne,
  • praksję (czyli zdolności kory mózgowej do wykonywania rozmaitych czynności zamierzonych i planowania działań),
  • procesy uwagi.

Podczas badania neuropsychologicznego we Wrocławiu zbierany jest także szczegółowy wywiad od opiekuna oraz badanego, analizowana jest dokumentacja medyczna.

Diagnoza neuropsychologiczna obejmuje m.in. wywiad kliniczny, następnie neuropsycholog wykonuje odpowiednie testy i badania. Diagnoza neuropsychologiczna we Wrocławiu, w naszym gabinecie przy ul. Gajowickiej 164 obejmuje także obserwację behawioralną oraz pełną analizę dokumentacji medycznej. 

Neuropsychologia Wrocław – jesteśmy tu dla Ciebie

Neuropsychologia to dziś kluczowa dziedzina, która może pomóc w zrozumieniu i leczeniu różnorodnych problemów zdrowotnych związanych z funkcjonowaniem mózgu. Nie można jednak zwlekać z badaniem, ponieważ neuropsychologia zna ogrom przykładów, w których wczesna diagnoza oraz odpowiednie leczenie miały znaczący wpływ na dalsze funkcjonowanie pacjenta. Zaburzenia neurologiczne i psychiczne mogą prowadzić do poważnych konsekwencji dla zdrowia, a wczesna interwencja może pomóc w zminimalizowaniu ich negatywnego wpływu. Nie czekaj dłużej! Umów się na badanie do neuropsychologa we Wrocławiu już teraz, aby lepiej zrozumieć stan swojego mózgu i skorzystać z odpowiedniej terapii. Zaufaj profesjonalizmowi i doświadczeniu naszego zespołu specjalistów neuropsychologii we Wrocławiu w SUPER-ego. Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu: 71 361 04 77 i rozpocznij swoją drogę do zdrowia psychicznego już dziś. Pamiętaj, że jesteśmy tu, aby Ci pomóc.


Proszę obrócić urządzenie