Accessibility tools panel
X

Psycholog rodzinny

Psycholog rodzinny

Życie rodzinne może być pełne wyzwań i trudności, które czasem wydają się nie do pokonania. Jesteśmy tu, aby pomóc. Terapia systemowa rodziny w SUPER-ego we Wrocławiu zawsze odbywa się z myślą o wsparciu i odbudowie więzi w rodzinie. 

Terapia dla rodzin, na którą zapraszamy, oparta jest na zaufaniu, zrozumieniu i współpracy. Wierzymy, że każda rodzina może odnaleźć drogę do harmonii i szczęścia, gdy ma odpowiednie wsparcie i narzędzia. 

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Mieścimy się w dogodnej lokalizacji (ul. Gajowicka 164/1, Wrocław) – zachęcamy do umówienia wizyty.

Kiedy terapia rodzinna będzie dobrym rozwiązaniem?

Istnieje wiele sytuacji, w których rodzina potrzebuje dodatkowego wsparcia i zrozumienia. To właśnie wówczas terapia rodzin jest jak najbardziej wskazana. Kiedy udać się na terapię rodzinną? 

 • Gdy w rodzinie pojawiają się trudności w komunikacji, które prowadzą do dużych napięć i konfliktów, a próby rozwiązania ich na własną rękę nie przynoszą rezultatów.
 • Kiedy Twoja rodzina staje w obliczu kryzysów życiowych (choroba, śmierć bliskiej osoby, rozwód, utrata pracy). 
 • Gdy jeden lub więcej członków rodziny cierpi na depresję, lęki, uzależnienia, które wpływają na całą rodzinę.
 • Kiedy pojawiają się problemy wychowawcze i rodzice borykają się z trudnościami (agresja, problemy w szkole).
 • Gdy rodzina zmaga się z dużymi życiowymi zmianami (narodziny dziecka, przeprowadzka, powrót do pracy po urlopie macierzyńskim) i potrzebuje wsparcia w dostosowaniu się do nowych warunków i pokonaniu trudności. 
 • W każdym innym wypadku, gdy cierpi rodzina.

Gotowy na pozytywne zmiany w Twojej rodzinie? Umów się na pierwszą wizytę terapeutyczną w SUPER-ego już dziś. Nie zwlekaj, masz zbyt wiele do stracenia.

Na czym polega terapia systemowa rodzin? 

Terapia systemowa rodzin skupia się na teraźniejszości i przyszłości, co pozwala na osiągnięcie pożądanych efektów w dużo krótszym czasie niż w innych nurtach terapeutycznych, które dotykają bolesnych zdarzeń z przeszłości. Dzięki takiemu podejściu psycholog rodzinny podąża za Klientem, który sam decyduje, jakimi treściami chce się z nim podzielić i sam wyznacza cele terapii. Nasz psycholog rodziny jest tu, aby wspierać w podróży do lepszego jutra, dając Tobie kontrolę nad procesem terapeutycznym. W centrum naszej pracy leżą Twoje zasoby i mocne strony, będące fundamentem do tworzenia rozwiązań. Psychoterapia rodzinna we Wrocławiu w nurcie systemowym prowadzona jest przez zgrany duet specjalistów, co sprzyja poszerzeniu pola widzenia problemu i możliwości jego rozwiązania. 

Terapia rodzinna – na czym polega?

Terapia rodzinna pozwala na opowiedzenie swojej historii, na stworzenie własnego opowiadania przez każdego członka systemu rodzinnego (mąż, żona, córka, syn) z osobna. Ponadto każdy z członków ma szansę tę historię usłyszeć oraz się do niej odnieść w warunkach, gdzie każda z osób ma takie samo prawo zabrania głosu, a głos ten dla psychologa rodzinnego jest równie ważny, natomiast opowiedziana historia równie prawdziwa. Dzięki tak prowadzonej sesji rodzina niekiedy po raz pierwszy ma szansę się wzajemnie usłyszeć, spojrzeć na poszczególne osoby oraz problemy z innej perspektywy. Psycholog rodzinny sprawi, że możliwe stanie się nabranie do własnej rodziny jako systemu szacunku, znalezienia w niej oparcia i siły do przezwyciężenia kryzysu, czy choroby.

Co daje terapia rodzinna?

Terapia rodziny otwiera drzwi do poprawy relacji, zrozumienia i harmonii w rodzinie. Poznaj kilka korzyści, które można osiągnąć dzięki terapii rodzinnej.

 • Poprawa komunikacji. Terapia rodzinna uczy skutecznej komunikacji i słuchania siebie nawzajem, co może poprawić zrozumienie i współpracę w rodzinie.
 • Rozwiązanie konfliktów poprzez identyfikację źródeł problemów i poszukiwanie konstruktywnych rozwiązań.
 • Wsparcie dla indywidualnych potrzeb. Każdy członek rodziny ma możliwość wyrażenia swoich potrzeb i uczuć, co prowadzi do większego zrozumienia i akceptacji siebie nawzajem.
 • Odbudowa relacji. Pomaga w odbudowie zaufania i bliskości między członkami rodziny, co może prowadzić do zdrowszych i bardziej satysfakcjonujących relacji.
 • Zrozumienie dynamiki rodzinnej. Nasza terapia rodzinna we Wrocławiu często pomaga także zrozumieć, jakie wzorce i dynamiczne interakcje wpływają na funkcjonowanie rodziny, co umożliwia skuteczne wprowadzenie pozytywnych zmian.

Znajdź swojego psychologa rodzinnego we Wrocławiu i umów się na spotkanie: 71 361 04 77.

Psycholog, terapia rodzinna – dlaczego warto?

Wiele konfliktów i nieporozumień powstaje ze względu na niedomówienia lub brak chęci do słuchania lub dzielenia się problemami, a często dopiero w centrum terapii dziecka i rodziny jest ku temu szansa. Możesz mieć pewność, że na sesjach terapeutycznych w SUPER-ego każdy członek rodziny będzie mógł opowiedzieć swoją historię z własnego punktu widzenia. Najważniejszym elementem tego, jak przebiega terapia rodzinna, jest fakt, że wszyscy są równie ważni, każda historia jest prawdziwa i wszyscy zainteresowani mają szansę ją usłyszeć

Czekamy na Ciebie w SUPER-ego. Umów się już dziś i odkryj siłę terapii rodzinnej.


Proszę obrócić urządzenie